»Mislim, da je imela država težavo v zadnjih letih, da konkurenčno s plačami ni več dohitevala zasebnega sektorja.«
»S svojo plačo zelo težko preživim.«
»Verjetno ko govorimo o tem, kaj je glavna težava, bi vsi radi slišali, da so otroci slabi, da so starši slabi, da so plače nizke.«
»V najemu sem že zadnjih 15 let. Stara sem 40 let in sem primorana živeti s sostanovalci, saj si lastnega stanovanja enostavno ne morem privoščiti z minimalno plačo.«
»Plače javnega sektorja so ireverzibilne navzdol. Torej, doseženo raven je zelo težko znižati.«
»Danes si s plačo ne moremo privoščiti niti riža za svojo družino. Z dnevno plačo ne moremo kupiti niti litra jedilnega olja. Kako naj potem sploh razmišljamo o svoji prehrani, zdravilih ali izobraževanju otrok?«
»Višje plače bi težave rešile zgolj začasno«
»Problem je ta, da bo posameznik, ko bo prejel 12 minimalnih plač v višini 886 evrov bruto in regres v višini minimalne plače, presegel mejo, ki bi mu omogočila upravičenost do najvišje olajšave.«
»Ocenjujem, da bo to velika težava, zato bi morala vlada nujno spremeniti plače v domovih, saj si zaposleni nedvomno zaslužijo večje plače, sploh glede na težko in odgovorno delo, ki ga imajo.«
»Podjetja so se namreč znašla v zelo zahtevni situaciji in če bi v celoti sledila razmerjem, ki jih prinaša sprememba zakona o minimalni plači skozi celotno tarifno lestvico, bi se lahko masa plač v podjetjih dvignila za 50 do 60 odstotkov.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju